Pszczela Apteka

Łącznie produktów: 15
24,90 zł

Propolis - balsamiczno-żywiczna substancja zbierana przez pszczoły robotnice z pączków i młodych pędów drzew liściastych i iglastych oraz roślin.

(3)
156,00 zł

Oryginalne, świeże 100% Mleczko Pszczele produkowane przez renomowaną firmę MannaVita. Stężenie kwasu 10-HDA na poziomie 2,2%.

(2)
119,00 zł

100% Olejek  Manuka 10 ml. -  Skuteczny w przypadku stanów zapalnych skóry Czysty 100% Olejek Manuka jest wyjątkowo silnym antyseptykiem, ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne. 

94,00 zł

Oryginalne, świeże 100% Mleczko Pszczele produkowane przez renomowaną firmę MannaVita. Stężenie kwasu 10-HDA na poziomie 2,2%.

(2)
201,00 zł

Oryginalne, świeże 100% Mleczko Pszczele produkowane przez renomowaną firmę MannaVita. Stężenie kwasu 10-HDA na poziomie 2,5%.

101,00 zł

Oryginalne, świeże 100% Mleczko Pszczele produkowane przez renomowaną firmę MannaVita. Stężenie kwasu 10-HDA na poziomie 2,5%.

68,91 zł

Miód Manuka MGO™ 400+ i Propolis BIO30™ pochodzą z Nowej Zelandii, kraju o najwyższej czystości ekologicznej. Spray doustny z Miodem Manuka MGO™ 400+ i Propolisem BIO30™, suplement diety

(1)
195,49 zł

Naturalna sucha pierzga. Pierzga, to zakonserwowany przez pszczoły pyłek kwiatowy, spożywany przez nie w okresach braku pyłku w przyrodzie czyli jesienią, późną zimą i wczesną wiosną.

24,99 zł

Miód kwiatowy z koncentratem mleczka pszczelego.

37,40 zł

Pyłek kwiatowy obok miodu jest podstawowym pokarmem pszczół. Mądre pszczoły tworzoną z niego zapasy na okres braku pyłku w przyrodzie.

Taniej -30%

53,20 zł 76,00 zł

Balsam na przeziębienie zawiera aktywne składniki polepszające samopoczucie podczas przeziębienia. Konsystencja balsamu umożliwia łatwe wchłanianie w skórę.

Taniej -30%

20,30 zł 29,00 zł

Zestaw startowy BeeYes BeeVenom Eco- serum 1 ampułka + 3 szt próbek kremu.

26,16 zł

Ekologiczny syrop z miodu, syropu z agawy oraz olejków z fenkułu i tymianku.Pszczela apteka

Człowiek jest częścią świata przyrody, dlatego śmiało może korzystać z jego dobrodziejstw. Natura pozwala nam korzystać ze swoich zasobów, takich jak czyste powietrze, wspaniałe lasy, smaczne pożywienie, skuteczne lekarstwa i… miodowe suplementy. Wiele z nich jest owocem pracy maleńkich czarno-żółtych aptekarek, które zbierają ekologicznie czyste pyłki z najrozmaitszych roślin. Pszczela apteka to solidna firma, gdzie każdy znajdzie panaceum na swoje dolegliwości i na której produktach nigdy się nie zawiedziemy.

Pyłek kwiatowy w pszczelej aptece swiatmiodow.pl

Pasieka jak apteka

Praca w pasiece wre. Przy pomocy odnóży wyposażonych w mikroszczoteczki pszczoły miodne zgarniają z kwiatów pyłek i transportują go do ula w koszyczkach, czyli specjalnie wykształconych do tego celu narządach usytuowanych na tylnych odnóżach.

Zbieraczki przynoszą do ula pyłek i nektar, który następnie przekazują robotnicom, mającym za zadanie składowanie go w plastrach i szczelne domykanie woskową osłonką. Najbardziej znanym pszczelim wytworem jest oczywiście miód, ale nie każdy wie, że inne skarby znalezione w ulu mogą stworzyć dobrze zaopatrzoną apteczkę, w której odnajdziemy naturalne specyfiki na różne dolegliwości. Owocem pracy mieszkańców pasieki są także liczne miodowe suplementy, wśród których warto wymienić:

  • Pyłek kwiatowy - Zbierany przez pszczoły pyłek kwiatowy to cenne źródło wartościowych substancji, którymi owady żywią się w ulu. Część tego pokarmu jest konsumowana na bieżąco, część przeznacza się na zimowe zapasy, by pszczoły mogły przetrwać trudny dla nich okres. Z pozostałych zbiorów wytwarza się także specjalne mleczko, niezbędne do karmienia dorastających larw.
  • Mleczko pszczele - Produkt ten, zwany eliksirem młodości, jest w rzeczywistości galaretowatą papką, nieco przypominającą gęstą śmietanę. Białoperłowa substancja wytwarzana w gardzieli robotnic charakteryzuje się wyraźnym, cierpkim smakiem. Jest ona przeznaczona do karmienia larw, ale także, co ciekawe, stanowi królewski pokarm pszczelej matki. A ponieważ królowa matka żyje o wiele dłużej niż zwykłe robotnice czy zbieraczki, jej przysmak zyskał miano eliksiru długowieczności.
  • Pierzga pszczela - Podobnie jak ludzie sporządzają na zimę kiszonki z kapusty czy ogórków, tak pszczoły ubijają w sześciokątnych komórkach pyłek, który następnie ulegnie procesowi fermentacji. Dla owadów to znakomite zapasy żywności na długie miesiące, kiedy kwiaty nie kwitną. A dla nas pierzga pszczela to świetne lekarstwo, wykazujące właściwości antybakteryjne, oczyszczające, regenerujące i wzmacniające układ odpornościowy.
  • Propolis (kit pszczeli) - Zbierana z fragmentów roślin substancja wymieszana z pszczelimi wydzielinami ze względu na swoje właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne bywa nazywana antybiotykiem XXI wieku. Aż trudno uwierzyć, że dla pszczół to nic innego, jak silikon, którym zalepiają nieszczelności w swoich gniazdach!
  • Jad pszczeli - Jad, mimo iż jest bezbarwny i bezwonny jak woda, bywa niebezpieczny. Pszczoły używają go do obrony na wypadek zagrożenia, a ich ofiarami bywają ludzie. Ale oprócz niebezpieczeństwa, które wiąże się z ukąszeniem, jad ma także właściwości zdrowotne – wyleczy nas z reumatyzmu. Sprawdź nasze produkty zawierające jad pszczeli!

 

Pierzga i pyłek, jad pszczeli i propolis - wszystko to od pszczół

Dlaczego warto stosować pszczele suplementy?

Warto zastanowić się, dlaczego lepiej przyjść do pszczelej apteki niż korzystać z chemicznych suplementów diety.

  • Po pierwsze, wszystkie miodowe suplementy są w 100% naturalne.
  • Po drugie, ludzie od wieków cenili nie tylko miód, ale i inne wytwory pszczelej pracy. Przez wieki świece były wykonywane z pszczelego wosku, a kit czy pierzgę stosowano do leczenia różnorodnych dolegliwości, na wiele lat przed wynalezieniem syntetycznych lekarstw. Dziś, mając szeroki wachlarz aptecznych suplementów, wracamy na łono natury w poszukiwaniu produktów, które nie tylko wyleczą nas z chorób, ale i będą w pełni bezpieczne, niepowodujące działań niepożądanych.

Najlepszą reklamą pszczelich suplementów jest jednak to, że sami producenci (pszczoły!) równie chętnie korzystają z wytworów swojej pracy. A jak wiemy, mają one mnóstwo energii i są pracowite. Pracowite niczym pszczółki! :)

Góra